На второ място е отборът „Бургас 64“ (Бургас) в състав (по дъски)

На трето място е отборът „Враца“ (Враца) в състав (по дъски)

1. SIM Красимир Бочев/LGM Маргарита Бочева

2. CCE Пламен Стефанов

3. CCM Димитър Тодоров

4. Данаил Димов

Четвърто място зае отборът на „Мат“ (Мездра), а пети остана отборът на „Дебют“ (Мездра).

Класиране по дъски

І дъска

1  IM Александър Давидов Локомотив“ (Мездра) 3 т.

2 .IM Деян Димитров „Бургас 64“ (Бургас) 2,5 т.

3  IM Спас Спасов „Мат“ (Мездра) 1.5 т.

ІІ дъска

1  ССЕ Тошко Кирков Локомотив“ (Мездра) 3 т.

2  CCE Пламен Стефанов „Враца“ (Враца) 2 т 2.5 т.

3  IM Стоян Петков „Бургас 64“ (Бургас)) 2 т. SB 4

4. Димитър Гаврийски „Дебют“ (Мездра ) 2 т. SB 2,75

ІІІ дъска

1  CCE Живко Жеков„Бургас 64“ (Бургас) 3 т.

септември 11th, 2018 Author: Parushev

Завърши ПФ/171. Победител с 3,5/4 стана Данаил Димитров, следван от Димитър Гаврийски и Димитър Аналиев. Турнирът завърши за по-малко от месец и премина в много коректна и приятелска атмосфера. Честито на победителя и неговите подгласници. Благодарим им за участието и уважението към БФКШ. Подробности може да видите на адрес https://www.iccf.com/event?id=75626 .

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Посвещение от Добри Семов

септември 8th, 2018 Author: Parushev

С уважение към шампиона на България във Ф/52 Добри Семов публикуваме по негово желание:

До Българска Федерация по Кореспондентен Шахмат,

Тази си победа във Финал 52, в която се явявам като шампион на България за втори път, посвещавам на покоината си съпруга - Янка Семова, която много ми помагаше в живота и най-вече в шахмата. На нея дължа тези си успехи!

С уважение,

ммф на кореспондентен шах Добри Семов

PostHeaderIcon Завърши Ф/52

август 28th, 2018 Author: Parushev

Завърши ДИП – Финал 52. След много оспорвана борба титлата завоюва Добри Семов от Сливен със 7/11. На точка от него останаха 4 състезателя -  Данаил Димов (Враца), Любен Симеонов, Александър Парушев (и двамата от Локомотив-Мездра) и Пламен Стефанов (Враца). За оспорваната борба говори и фактът, че всички състезатели се вместиха в рамките на 3 точки. Турнирът премина в много коректна и приятелска атмосфера.  Всичко за турнира можете да видите на адрес https://www.iccf.com/event?id=71094.

Честито на победителите, а на всички състезатели благодарим за участието и им желаем здраве и успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Почина Любен Симеонов

август 23rd, 2018 Author: Parushev

С дълбоко прискърбие научихме, че на 23.08.2018 г. внезапно ни напусна Любен Симеонов от Враца. Отиде си един уважаван от всички ветеран на българския кореспондентен шахмат, един много коректен и успешен играч. Покрусата ни е голяма. Поклон пред светлата му памет! Нека почива в мир!

От името на всички български кореспондентни шахматисти УС на БФКШ изказва своите най-искрени съболезнования на семейството и близките му.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon 9 ДИП по ускорен КШ

август 15th, 2018 Author: Parushev

Завърши 9 ДИП по ускорен КШ. След много оспорвана борба победа завоюва ССЕ Тошко Кирков с 4 т./6. Второ до четвърто място с по 3,5 т./6 разделиха Любен Симеонов (10,00), IM Александър Давидов и Любомир Ценков. По-нататък следват IM Спас Спасов, Димитър Гаврийски и Данаил Димитров. Турнирът премина в изключително коректна и приятелска атмосфера. Честито на победителите, а на всички състезатели благодарим за участието и им желаем здраве и успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon С К Р Ъ Б Н А В Е С Т

август 12th, 2018 Author: Parushev

На 80 г. след тежко боледуване почина съпругата на уважавания от всички наш шахматен приятел Добри Семов от Сливен - един от доайените на кореспондентния шах в България, .
От името на БФКШ му изказваме своите най-искрени съболезнования !

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Напусна ни Румен Ангелов

юни 12th, 2018 Author: Parushev

С голямо прискърбие научихме, че на 11 юни 2018 г. внезапно почина Румен Ангелов – дългогодишен кореспондентен шахматист и виден деятел на шахмата в България,. Роден е на 16 юли 1954 г. в София. По образование е инженер. Като шахматист се оформя в школата на шахматен клуб “Славия” – София. През годините участва с успех в националните гарнитури, националните първенства и различни турнири. Има големи заслуги за развитието на женския шахмат в страната и шахматното съдийство. Един от авторите на последния „Шахматен наръчник“. От средата на 90-те години се включва активно и с успех и в кореспондентния шах.

Неговата смърт е голяма загуба за българския шахмат. Сбогом, Румене! Вечна ти памет! БФКШ изказва най-искрените си съболезнования на семейството му, приятели и колеги.

Поклонението в памет на Румен Ангелов ще бъде в четвъртък 14 юни от 11 часа в църквата “Свети Георги” в София (Петте кьошета)

PostHeaderIcon Завърши 1 ГИП по УКШ “Мездра 2018″

май 21st, 2018 Author: Parushev

Завърши 1 Градско индивидуално първенство по ускорен кореспондентен шах „Мездра 2018“. Убедителна победа постигна IM Александър Давидов с 5,5/7. На точка от него останаха Деян Давидов и Тошко Кирков. По-нататък следват Димитър Гаврийски, Бранимир Белчев, Любен Симеонов, Данаил Димитров и Божидар Големанов. На победителите честито! На всички състезатели здраве и благодарност за участието. На организаторите благодарности и пожелания да продължат в същия дух и инициативност.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon 8 ДИП - ветерани

април 15th, 2018 Author: Parushev

Завърши 8 ДИП – ветерани. След много оспорвана борба шампион стана Тошко Кирков от Локомотив-Мездра с 5,5/8. Само на полови точка зад него останаха трима състезатели с по 5/8, като по допълнителни показатели те се класираха 2. Александър Парушев, 3. Любен Симеонов, 4. Александър Давидов – всички също от Локомотив-Мездра. По-нататък следват Димитър Гаврийски, Райчо Веселинов, Спас Спасов, Бранимир Белчев и Божидар Големанов.

Честито на шампиона и подгласниците му! На всички участници благодарим за участието и коректната игра и им желаем много здраве и нови успехи във всяко начинание.