PostHeaderIcon Завърши 53 ДИП

март 15th, 2020 Author: Parushev

Завърши 53 ДИП по кореспондентен шах. Турнирът премина изключително оспорвано – повече от половината състезатели се вместиха в рамките на 1 точка. Еднолично на първо място се класира Данаил Димов с резултат 7/11. След него с 6,5/11 се класираха (по SB) IM Александър Давидов, ССМ Димитър Тодоров и ССМ Тошко Кирков.

Честито на победителите! На всички състезатели благодарим за участието в турнира и им желаем здраве и много шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 2 Опен „Купа Мездра 2019“

декември 27th, 2019 Author: Parushev

Завърши 2 Опен „Купа Мездра 2019″. Победител с отличния резултат 9,5 т./11 стана Мартин Коцев. Малко не достигна на Ивайло Гаврилов, който остана втори с 9 т./11. Трето място завоюва ССЕ Данаил Димитров с 8 т./11.
Турнирът премина в изключително приятелска атмосфера, за която заслуга имат всички състезатели.
Честито на победителите! На всички състезатели пожелаваме много здраве и много шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 20 ДОП по кореспондентен шах

декември 22nd, 2019 Author: Parushev

Завърши 20 ДОП за мъже по кореспондентен шах.
Шампионът от миналата година отборът на ШК ” Локомотив ” - Мездра защити титлата си и отново зае първото място с 9 т., следван на 1,5 т. от отборите на Враца и „Хармония” - Шабла, които завършиха състезанието с абсолютно равен актив и резултати.
Класиране:
1 място - ШК ” Локомотив ” - Мездра: IM Александър Давидов, ССМ Тошко Кирков, ССЕ Александър Парушев, ССЕ Данаил Димитров
2 място делят отборите на
Враца: ССМ Димитър Тодоров, Данаил Димов, ССМ Пламен Стефанов, LGM Маргарита Бочева
и
„Хармония” - Шабла: IM Деян Димитров, Цветомир Димитров, IM Стоян Петков, ССМ Живко Жеков
Съдия на турнира: SIM Георги Сапунджиев.
Честито на призьорите! Благодарим на всички състезатели за участието и им желаем много здраве, щастие и нови шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 10 ДИП - блиц

ноември 17th, 2019 Author: Parushev

Завърши 10 ДИП – блиц. Участие взеха 9 състезатели. След оспорвана борба шампион стана ССМ Тошко Кирков с отличния резултат 6/8. На второ място се класира IM Александър Давидов, а трети остана IM Любомир Ценков. Двамата са с 5,5/6 и еднакви показатели, но А.Давидов е играл с черните в партията помежду им.

УС на БФКШ честити успеха на победителите, а на всички състезатели благодари за участието и уважението към БФКШ и им желае здраве и шахматни успехи!

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 10 ДИП по ускорен кореспондентен шах

септември 29th, 2019 Author: Parushev

Завърши 10 ДИП по ускорен кореспондентен шах. Турнирът премина в изключително оспорвана борба – 4 състезатели се вместиха в рамките на половин точка. Шампион с отличния резултат 5,5/7 т. стана Мартин Коцев от Мездра, който е с абсолютно равни показатели с класиралия се на второ място ССЕ Тошко Кирков, но е играл в срещата помежду им с черните. На трето място с 5/7 т. се класира ССЕ Данаил Димитров, играл с черните фигури срещу заелия четвърто място с абсолютно същите показатели IM Александър Давидов. Турнирът премина в много коректна и приятелска атмосфера.

На победителите честито, а на всички участници пожелаваме крепко здраве и много шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 2 ГИП “Мездра 2019″ - ускорен КШ

август 11th, 2019 Author: Parushev

Завърши поредният турнир, организиран от Тошко Кирков и ШК „Локомотив“ – Мездра – 2 ГИП по ускорен КШ „Мездра 2019“. Участие взеха 8 състезатели. Убедителна победа завоюва ССМ Тошко Кирков с 6 т./7. Второ място зае ССЕ Данаил Димитров с 5,5 т./7, а трети остана дебютантът в нашия КШ Дейвид Стефанов с 5 т./7, изпреварил с половин точка IM Спас Спасов. Както обикновено, турнирът премина в изключително коректна и приятелска атмосфера. Честито на победителите, а на всички състезатели благодарим за участието и им желаем здраве и много шахматни успехи.

PostHeaderIcon Завърши 2 ГИП Мездра 2019 г по блиц

юли 27th, 2019 Author: Parushev

Във време, когато много тежки проблеми са налегнали нашия кореспондентен шах, станалите вече традиционни турнири, организирани всяка година от ШК “Локомотив”-Мездра, са един светъл лъч в живота на БФКШ. Завърши поредният от тях - 2 ГИП Мездра 2019 г по блиц. Участие взеха 7 шахматисти. След оспорвана борба победител без загубена партия стана ССМ Тошко Кирков с 5 т. Сребърният медал заслужи Димитър Гаврийски с 4,5 т., а трети също с 4,5 т., но с по-лош Бергер, остана ССЕ Данаил Димитров. Турнирът премина в изключително коректна и приятелска обстановка. Честито на победителите, а на всички участници желаем крепко здраве и много шахматни успехи!

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши “Купа България 2018″

април 7th, 2019 Author: Parushev

Завърши турнирът „Купа България 2018„. В оспорвана борба първи стана Тошко Кирков с 6.5/9 т. Втори и трети се класираха Александър Парушев и напусналият ни Любен Симеонов (с по-лоши допълнителни показатели) с 6/9 т. - и тримата от Локомотив-Мездра.

Честито на победителите! Благодарим и на всички участници и на съдията Г.Сапунджиев за участието, за спортсменството и уважението към останалите състезатели и БФКШ. Желаем им много здраве и успехи в живота и в шаха.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Приятелска среща Куба - България

март 29th, 2019 Author: Parushev

На 01.04.2019  е началото на приятелската среща Куба – България. Това е първата среща между нашите две страни. В състава на нашия отбор са: ССМ Живко Жеков, IM Деян Димитров, ССЕ Любомир Ценков, ССМ Добри Семов, ССЕ Александър Парушев, IM Александър Парушев, ССЕ Тошко Кирков, ССЕ Данаил Димитров, Ивайло Гаврилов, SIM Георги Сапунджиев, ССЕ Деян Давидов, Александър Монов, IM Спас Спасов, ССЕ Бранимир Белчев, Димитър Гаврийски, Божидар Игнатов, Мартин Коцев, Пламен Иванов, Димитър Аналиев и Любомир Кайтазки. Капитан е ССЕ Тошко Кирков. УС на БФКШ благодари на всички записали се за участие състезатели и им пожелава успех.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши I ГИП “Мездра 2018″

ноември 1st, 2018 Author: Parushev

Завърши I Градско индивидуално първенство по кореспондентен шах „Мездра 2018“. Първото място убедително зае носителят на Купа „Мездра 2018“ Ивайло Гаврилов с 4,5/6. Второ и трето място разделиха с абсолютно еднакви показатели ССЕ Александър Парушев и напусналият ни, за голямо наше съжаление, ССЕ Любен Симеонов с по 3,5/6. Честито на победителите! Поздравления и за ССЕ Тошко Кирков за организацията на поредицата от тези първи по рода си турнири. Надяваме се те да станат традиционни, а и други клубове да организират подобни, с което да се обогати и разшири Вътрешният календар на БФКШ.