PostHeaderIcon Завърши “Купа България 2018″

април 7th, 2019 Author: Parushev

Завърши турнирът „Купа България 2018„. В оспорвана борба първи стана Тошко Кирков с 6.5/9 т. Втори и трети се класираха Александър Парушев и напусналият ни Любен Симеонов (с по-лоши допълнителни показатели) с 6/9 т. - и тримата от Локомотив-Мездра.

Честито на победителите! Благодарим и на всички участници и на съдията Г.Сапунджиев за участието, за спортсменството и уважението към останалите състезатели и БФКШ. Желаем им много здраве и успехи в живота и в шаха.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Приятелска среща Куба - България

март 29th, 2019 Author: Parushev

На 01.04.2019  е началото на приятелската среща Куба – България. Това е първата среща между нашите две страни. В състава на нашия отбор са: ССМ Живко Жеков, IM Деян Димитров, ССЕ Любомир Ценков, ССМ Добри Семов, ССЕ Александър Парушев, IM Александър Парушев, ССЕ Тошко Кирков, ССЕ Данаил Димитров, Ивайло Гаврилов, SIM Георги Сапунджиев, ССЕ Деян Давидов, Александър Монов, IM Спас Спасов, ССЕ Бранимир Белчев, Димитър Гаврийски, Божидар Игнатов, Мартин Коцев, Пламен Иванов, Димитър Аналиев и Любомир Кайтазки. Капитан е ССЕ Тошко Кирков. УС на БФКШ благодари на всички записали се за участие състезатели и им пожелава успех.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши I ГИП “Мездра 2018″

ноември 1st, 2018 Author: Parushev

Завърши I Градско индивидуално първенство по кореспондентен шах „Мездра 2018“. Първото място убедително зае носителят на Купа „Мездра 2018“ Ивайло Гаврилов с 4,5/6. Второ и трето място разделиха с абсолютно еднакви показатели ССЕ Александър Парушев и напусналият ни, за голямо наше съжаление, ССЕ Любен Симеонов с по 3,5/6. Честито на победителите! Поздравления и за ССЕ Тошко Кирков за организацията на поредицата от тези първи по рода си турнири. Надяваме се те да станат традиционни, а и други клубове да организират подобни, с което да се обогати и разшири Вътрешният календар на БФКШ.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 9 ДИП - блиц

октомври 21st, 2018 Author: Parushev

Завърши 9 ДИП – блиц. Победител с отличния резултат 5 т. от 6 партии стана Любомир Ценков. На половин точка от него останаха ССЕ Тошко Кирков (SB 9,75) и Данаил Димитров (SB 9,25). По-нататък следват Димитър Гаврийски, Божидар Големанов, Любомир Кайтазки и Димитър Аналиев

Честито на победителите, а на всички участници  УС благодари за участието и уважението към любимата игра и БФКШ и им желае много здраве и успехи!

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши XIX ДОП по кореспондентен шах

септември 30th, 2018 Author: Parushev

Завърши XIX ДОП по кореспондентен шах.

Крайно класиране

Шампион на България е отборът „Локомотив“ (Мездра) в състав (по дъски)

1. IM Александър Давидов

2. ССЕ Тошко Кирков

3. ССЕ Александър Парушев

4. ССЕ Любен Симеонов

На второ място е отборът „Бургас 64“ (Бургас) в състав (по дъски)

1. IM Деян Димитров

2. IM Стоян Петков

3. CCE Живко Жеков

4. Вячеслав Тиличеев

На трето място е отборът „Враца“ (Враца) в състав (по дъски)

1. SIM Красимир Бочев/LGM Маргарита Бочева

2. CCE Пламен Стефанов

3. CCM Димитър Тодоров

4. Данаил Димов

Четвърто място зае отборът на „Мат“ (Мездра), а пети остана отборът на „Дебют“ (Мездра).

Класиране по дъски

І дъска

1  IM Александър Давидов Локомотив“ (Мездра) 3 т.

2 .IM Деян Димитров „Бургас 64“ (Бургас) 2,5 т.

3  IM Спас Спасов „Мат“ (Мездра) 1.5 т.

ІІ дъска

1  ССЕ Тошко Кирков Локомотив“ (Мездра) 3 т.

2  CCE Пламен Стефанов „Враца“ (Враца) 2 т 2.5 т.

3  IM Стоян Петков „Бургас 64“ (Бургас)) 2 т. SB 4

4. Димитър Гаврийски „Дебют“ (Мездра ) 2 т. SB 2,75

ІІІ дъска

1  CCE Живко Жеков„Бургас 64“ (Бургас) 3 т.

септември 11th, 2018 Author: Parushev

Завърши ПФ/171. Победител с 3,5/4 стана Данаил Димитров, следван от Димитър Гаврийски и Димитър Аналиев. Турнирът завърши за по-малко от месец и премина в много коректна и приятелска атмосфера. Честито на победителя и неговите подгласници. Благодарим им за участието и уважението към БФКШ. Подробности може да видите на адрес https://www.iccf.com/event?id=75626 .

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Посвещение от Добри Семов

септември 8th, 2018 Author: Parushev

С уважение към шампиона на България във Ф/52 Добри Семов публикуваме по негово желание:

До Българска Федерация по Кореспондентен Шахмат,

Тази си победа във Финал 52, в която се явявам като шампион на България за втори път, посвещавам на покоината си съпруга - Янка Семова, която много ми помагаше в живота и най-вече в шахмата. На нея дължа тези си успехи!

С уважение,

ммф на кореспондентен шах Добри Семов

PostHeaderIcon Завърши Ф/52

август 28th, 2018 Author: Parushev

Завърши ДИП – Финал 52. След много оспорвана борба титлата завоюва Добри Семов от Сливен със 7/11. На точка от него останаха 4 състезателя -  Данаил Димов (Враца), Любен Симеонов, Александър Парушев (и двамата от Локомотив-Мездра) и Пламен Стефанов (Враца). За оспорваната борба говори и фактът, че всички състезатели се вместиха в рамките на 3 точки. Турнирът премина в много коректна и приятелска атмосфера.  Всичко за турнира можете да видите на адрес https://www.iccf.com/event?id=71094.

Честито на победителите, а на всички състезатели благодарим за участието и им желаем здраве и успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Почина Любен Симеонов

август 23rd, 2018 Author: Parushev

С дълбоко прискърбие научихме, че на 23.08.2018 г. внезапно ни напусна Любен Симеонов от Враца. Отиде си един уважаван от всички ветеран на българския кореспондентен шахмат, един много коректен и успешен играч. Покрусата ни е голяма. Поклон пред светлата му памет! Нека почива в мир!

От името на всички български кореспондентни шахматисти УС на БФКШ изказва своите най-искрени съболезнования на семейството и близките му.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon 9 ДИП по ускорен КШ

август 15th, 2018 Author: Parushev

Завърши 9 ДИП по ускорен КШ. След много оспорвана борба победа завоюва ССЕ Тошко Кирков с 4 т./6. Второ до четвърто място с по 3,5 т./6 разделиха Любен Симеонов (10,00), IM Александър Давидов и Любомир Ценков. По-нататък следват IM Спас Спасов, Димитър Гаврийски и Данаил Димитров. Турнирът премина в изключително коректна и приятелска атмосфера. Честито на победителите, а на всички състезатели благодарим за участието и им желаем здраве и успехи.