PostHeaderIcon Райчо Веселинов е победител в ПФ/167

септември 2nd, 2017 Author: Parushev

Завърши ПФ/167. Победител стана Райчо Веселинов с 5,5 т. Също с 5,5 т. със същия брой победи, но с по-лош коефициент SB на второ място се класира Данаил Димитров. Трети с 5 т. и с по-добри допълнителни показатели от четвъртия Александър Монов е Ивайло Гаврилов. И тримата победители са от ШК Локомотив – Мездра. Те получават правото да играят на финал за ДИП.

На победителите честитим успеха, а на всички участници в турнира пожелаваме здраве и шахматни успехи.

PostHeaderIcon Юбилей и рождени дни през септември

На 06.09.2017 г. чества юбилей – 70 години, един от най-дългогодишните и активни дейци на БФКШ Тошко Кирков. Председател на най-многобройния и деен клуб във Федерацията ни „Локомотив“-Мездра,  много активен състезател, дългогодишен член на УС, с огромна заслуга за финансовото стабилизиране на Федерацията – още много може да се говори за него.

Също през септември честват рожден ден и други видни наши членове:

На 4 – Спас Спасов – един от най-старите шахматисти в нашата страна, дългогодишен активен деятел на кореспондентния шах у нас, много успешен състезател, шампион на България, многократен участник в националния отбор.

На 6 – Николай Йорданов – дългогодишен състезател и шахматен деятел, председател на ШК „Етър“, член на УС, заедно със съпругата си – Светла Йорданова, с големи заслуги за съвременното развитие на шаха в България.

На 7 – Любен Симеонов – един от най-старите шахматисти в България. И досега изключително активен участник в състезателния живот на БФКШ.

На 18 – Красимир Алексиев – едни от най-новите ни членове, включил се активно в състезанията от календара ни.

Бъдете здрави като скалите, красиви като розите и обичани като парите. Всичко, което ви желаем е здраве, защото е най- важно, щастие, защото е необходимо и любов, защото тя ще спаси света! И не на последно място, разбира се, много шахматни успехи!

PostHeaderIcon Победи за Милен Петров в 7 ДИП - Блиц и 7 ДИП – Ускорен кореспондентен шах

декември 13th, 2016 Author: Parushev

С убедителни победи на Милен Петров завършиха два турнира от Държавния календар за 2016 г.

7 ДИП - Блиц (9 участника): 1. Милен Петров - 6,5 т., 2. Александър Давидов - 5,5 т., 3-4. Тошко Кирков и Димитър Гаврийски – 5 т. (Т.Кирков е трети по допълнителни показатели)

7 ДИП – Ускорен кореспондентен шах (11 участника) : 1. Милен Петров - 8,5 т., 2. Тошко Кирков - 7 т., 3. Румен Ангелов - 6,5 т.

Нека честитим големия успех на шампиона и достойното представяне на подгласниците му, както и да пожелаем на всички участници здраве, успехи и нови интересни битки на черно-белите полета.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Живко Жеков е победител в ПФ/166

ноември 16th, 2016 Author: Parushev

Завърши ПФ/166. Победител с 5,5 т. стана Живко Жеков, следван от Ивайло Гаврилов и Райчо Веселинов с по 5 т. Тримата добиват право на участие във финала на ДИП. На победителите честитим успеха, а на всички участници в турнира пожелаваме здраве и шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Общо събрание на БФКШ

октомври 6th, 2016 Author: Parushev

УС на БФКШ съобщава на всички свои членове и приятели и ги кани на Общото събрание на БФКШ, което ще се състои на 5 ноември 2016 в блок 9 на ТУ София ,зала 9205 от 11 часа.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Димитър Тодоров - шампион

октомври 4th, 2016 Author: Parushev

Завърши юбилейното 50 ДИП. То беше особено оспорвано - 7 състезателя се вместиха в рамките на 1 точка, а призьорите бяха определени с помощта на допълнителния показател SB, като и при него разликите бяха минимални. На първо място и шампион на България стана Димитър Тодоров, следван от Стамат Петков и IM Александър Давидов. Пълното класиране и подробности за турнира можете да намерите на https://www.iccf.com/event?id=55891.
Честитим на шампиона и другите медалисти и им желаем здраве и нови, още по-големи успехи.
УС на БФКШ

PostHeaderIcon 7 ДИП - Ветерани

юни 30th, 2016 Author: Parushev

На 01.07.2016 на сървъра на БФКШ стартира 7 ДИП - Ветерани. Участват: Тошко Кирков, Бранимир Белчев, Боби Доросиев, Александър Парушев, Любен Симеонов, Спас Спасов, Димитър Гаврийски, Райчо Веселинов и Божидар Големанов. Съдия - Георги Сапунджиев.

PostHeaderIcon 19 Пощенска Олимпиада - финал

юни 7th, 2016 Author: Parushev

На 20.06.2016 стартира Финалът на 19th Olympiad (by post). Сред участниците личат 15 GM, 19 SIM, 11 IM.
Много голям успех за нашия КШ е участието в него на отбора на България в състав:
1. Николай Нинов
2. Валентин Йотов
3. Симеон Винчев
4. Красимир Бочев
Капитан – Симеон Винчев
Съдия - IA Thed Klauner.
Нека пожелаем на нашите състезатели много победи, краен успех и удоволствие от играта.

PostHeaderIcon ПФ/166

На 01.06.2016 стартира Полуфинал 166 (ПФ/166).

май 26th, 2016 Author: Parushev

С радост съобщаваме, че в турнира “20 години Хармония-Шабла” нашият състезател Деян Димитров покри норма за IM. Честитим му титлата и му желаем здраве, много шахматни успехи и, разбира се, нови по-високи звания.