PostHeaderIcon Завърши Ф/54

август 15th, 2020 Author: Parushev

Завърши Финалът на 54 ДИП по кореспондентен шах. След изключително оспорвана борба титлата завоюва без загуба неостаряващият ветеран IM Александър Давидов с резултат 4,5/7. Със същия резултат и еднакви допълнителни показатели с шампиона, но играл с белите фигури в личната им среща, на второ място се класира непрекъснато прогресиращият състезател от Мездра ССМ Данаил Димитров. Третото място зае представителят на новата вълна млади кореспондентни шахматисти Дейвид Стефанов с 4/7 и с по-добър SB от класиралия се на четвърто място ССЕ Александър Парушев.

Нека честитим успеха на шампиона IM Александър Давидов и неговите подгласници. На всички участници благодарим за уважението към БФКШ и им желаем най-вече здраве и нови успехи в тези трудни времена.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 3 ГИП „Мездра 2020“ Рапид

юли 18th, 2020 Author: Parushev

Завърши 3 ГИП „Мездра 2020“ Ускорен КШ – част от станалата вече традиционна верига турнири, организирана от ШК „Локомотив“ –Мездра. Безапелационно първото място зае ССЕ д-р Деян Давидов от Плевен с отличния резултат 5/6. Много оспорвана беше борбата за другите 2 призови места. На второ място се класира ССМ Тошко Кирков с резултат 4/6, а трети остана ССМ Добри Семов от Сливен с резултат 3,5/6. Същия резултат, но с по-лоши допълнителни показатели, постигнаха ССМ  Данаил Димитров и Димитър Гаврийски. Както винаги досега, турнирът премина в много коректна и приятелска атмосфера.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon 3 Открито ГИП „Мездра 2020“

юли 5th, 2020 Author: Parushev

Завърши поредният от веригата турнири, организирана от ШК „Локомотив“-Мездра, 3 Открито Градско Индивидуално Първенство „Мездра 2020“. Турнирът премина изключително оспорвано - 6 състезателя се вместиха в рамките на 1 точка. Победител с 4/6 стана Данаил Димитров. Следват 3 играчи с абсолютно еднакви показатели Димитър Гаврийски, Йордан Стойков и Тошко Кирков, постигнали 3.5/6. След тях със същия резултат, но с по-лош SB, се класира Бранимир Белчев. По този случай УС на ШК „Локомотив“-Мездра взе решение и тримата да се класират на второ място и да получат сребърни медали, а трето място да не се присъжда.

Както винаги, турнирът премина в изключително приятелска и коректна атмосфера.

Честито на победителите! На всички състезатели благодарим за участието и им желаем много здраве и нови шахматни успехи.

април 26th, 2020 Author: Parushev

Завърши „Мездра 2020“-Блиц - поредният турнир от станалата традиционна верига от състезания по КШ на ШК „Локомотив“-Мездра. В много оспорвана борба на първо място се класира ССМ Тошко Кирков с отличния резултат 5/6. Второто място със същото постижение, но с малко по-лоши допълнителни показатели зае IM Любомир Ценков. На трето място остана ССМ Данаил Димитров с 3,5/6. Както винаги турнирът премина в изключително приятелска и коректна атмосфера.

Да честитим успеха на победителите, а на всички състезатели пожелаем здраве и много шахматни успехи!

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши турнирът „Купа България 2019“

април 9th, 2020 Author: Parushev

Завърши турнирът „Купа България 2019“. В оспорвана борба между двама от успешно представящите се представители на новата вълна в нашия кореспондентен шах първото място зае Мартин Коцев с 8,5/12. На половин точка от него на второ място се класира ССМ Любомир Ценков с 8/12. Третото място зае ССЕ Деян Давидов със 7,5,/12. Със същия резултат, но с по-лоши допълнителни показатели следващите места заеха Дейвид Стефанов и ССМ Тошко Кирков.

Турнирът премина в изключително приятелска и коректна атмосфера. Нека честитим успеха на победителите и им пожелаем нови, още по-големи успехи, а на всички състезатели да благодарим за участието и им пожелаем най-вече здраве.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 53 ДИП

март 15th, 2020 Author: Parushev

Завърши 53 ДИП по кореспондентен шах. Турнирът премина изключително оспорвано – повече от половината състезатели се вместиха в рамките на 1 точка. Еднолично на първо място се класира Данаил Димов с резултат 7/11. След него с 6,5/11 се класираха (по SB) IM Александър Давидов, ССМ Димитър Тодоров и ССМ Тошко Кирков.

Честито на победителите! На всички състезатели благодарим за участието в турнира и им желаем здраве и много шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 2 Опен „Купа Мездра 2019“

декември 27th, 2019 Author: Parushev

Завърши 2 Опен „Купа Мездра 2019″. Победител с отличния резултат 9,5 т./11 стана Мартин Коцев. Малко не достигна на Ивайло Гаврилов, който остана втори с 9 т./11. Трето място завоюва ССЕ Данаил Димитров с 8 т./11.
Турнирът премина в изключително приятелска атмосфера, за която заслуга имат всички състезатели.
Честито на победителите! На всички състезатели пожелаваме много здраве и много шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 20 ДОП по кореспондентен шах

декември 22nd, 2019 Author: Parushev

Завърши 20 ДОП за мъже по кореспондентен шах.
Шампионът от миналата година отборът на ШК ” Локомотив ” - Мездра защити титлата си и отново зае първото място с 9 т., следван на 1,5 т. от отборите на Враца и „Хармония” - Шабла, които завършиха състезанието с абсолютно равен актив и резултати.
Класиране:
1 място - ШК ” Локомотив ” - Мездра: IM Александър Давидов, ССМ Тошко Кирков, ССЕ Александър Парушев, ССЕ Данаил Димитров
2 място делят отборите на
Враца: ССМ Димитър Тодоров, Данаил Димов, ССМ Пламен Стефанов, LGM Маргарита Бочева
и
„Хармония” - Шабла: IM Деян Димитров, Цветомир Димитров, IM Стоян Петков, ССМ Живко Жеков
Съдия на турнира: SIM Георги Сапунджиев.
Честито на призьорите! Благодарим на всички състезатели за участието и им желаем много здраве, щастие и нови шахматни успехи.

УС на БФКШ

PostHeaderIcon Завърши 10 ДИП - блиц

ноември 17th, 2019 Author: Parushev

Завърши 10 ДИП – блиц. Участие взеха 9 състезатели. След оспорвана борба шампион стана ССМ Тошко Кирков с отличния резултат 6/8. На второ място се класира IM Александър Давидов, а трети остана IM Любомир Ценков. Двамата са с 5,5/6 и еднакви показатели, но А.Давидов е играл с черните в партията помежду им.

УС на БФКШ честити успеха на победителите, а на всички състезатели благодари за участието и уважението към БФКШ и им желае здраве и шахматни успехи!